Systém je možno ovládat hned několika způsoby:

  • přes webový prohlížeč na PC

  • pomocí aplikace v mobilním telefonu nebo tabletu (Android, iOS)

  • hlasem – asistentkou ALEXA (zatím v omezené míře)

  • hlasem – asistentem GOOGLE (zatím v omezené míře)

     

Aplikace je rozdělena do 4 sekcí:

1. MŮJ DŮM

Poskytuje základní přehled o celém systému. Máte možnost nastavení různých režimů fungování domu, např. běžný režim Doma či režim Prázdniny. Dále zde můžete vybrat oblasti, které chcete sledovat nebo ovládat, např. teploty v jednotlivých místnostech, osvětlení, zabezpečovací prvky a další.         

2. ZAŘÍZENÍ 

V této sekci máte možnost přidávat a nastavovat všechny prvky systému jako např. snímače teploty, snímače vlhkosti, snímače CO2, detektory otevření oken,  detektory úniku vody, relé, zásuvky a mnoho dalších kompatibilních zařízení.


3. PROGRAMY

Nastavení  a funkce všechny prvků v systému. Např. ovládání vytápění v jednotlivých místnostech na základě časů a teplot, ovládání světel nebo dalších spotřebičů či zasílání zpráv v případě vyhlášení havárie či narušení objektu. Tvorba programů – Homeegramů je velmi jednoduchá. Možnosti programů jsou virtuálně neomezené.

  

4. SKUPINY

Tady máte možnost seskupit libovolné prvky a programy do skupin dle libovolných požadavků. Např. skupina Vnitřní a venkovní klima obsahuje všechny snímače teploty, vlhkosti, CO2 a intenzity osvětlení. Ve skupině Komfort jsou obsaženy veškerá světla, spotřebiče a ovladače. Ve skupině Bezpečnost pak najdete veškeré zabezpečovací prvky jako detektor kouře, detektor úniku vody, detektor pohybu, okenní kontakt, poruchový výstup. Je jen na Vás co si do skupiny přidáte.